Svět patří ranním ptáčatům

Zpět na přehled článků

Svět patří ranním ptáčatům

Kniha Miracle Morning vyvolala v USA velký rozruch a nedávno byla uvedena i na francouzský knižní trh. Hal Elrod v ní hovoří o brzkém – velmi brzkém - vstávání a odhaluje, jak pozitivní dopad může mít na náš každodenní život. Pojďme se na knihu podívat zblízka:

Hal Elrod ve své poslední knize říká, že nejlepší denní doba pro nastavení základu pro propracování se k úspěchu a sebenaplnění je v brzkých ranních hodinách, za úsvitu. Brzké vstávání nám umožňuje vyčlenit si čas pro sebe, pro osobnost, kterou se chceme stát, a navázat denním rituálem meditace, sportu a zdravých předsevzetí. 

Stejně tak ti, kteří každé ráno před úsvitem, mezi 5. a 7. hodinou ranní v závislosti na ročním období, praktikují kundaliní jógu (starodávná forma a předchůdce současné jógy), nedočkavě provádějí pozdrav slunci, tedy sérii pozic, které obnovují harmonii a rovnováhu naší mysli (okysličení) a těla (energizuje svaly, úpony a klouby). 

 V čem spočívá kouzlo brzkého rána?  Co si dopřát skutečně čas jen pro sebe ve své koupelně, z níž uděláte na hodinu soukromé spa, zatímco zbytek rodiny ještě spí? Nebo se hýčkejte zdravou snídaní, která je prvním krokem k celodenní dobré náladě, jež začíná tím, že tělu dodáme to správné „palivo“.  A co si takhle vyjít na hodinovou procházku, užít si úžasný východ slunce a přírodu…

Studie hovoří jasně: brzké vstávání má pozitivní vliv na efektivitu, rozpoložení mysli a pocit štěstí. Umožňuje nám cítit se klidně a omezit stres, neboť čím víc jsme naladěni na své prostředí, tím lépe nám vyhovuje. Měli bychom prostě a jednoduše respektovat své biologické hodiny.

 Z těchto pokynů si můžeme vzít pár věcí, aniž bychom to přehnali. Je skutečně velmi důležité začínat každý den odpočatí a uvolnění. Ráno bychom měli vstávat alespoň hodinu a půl před odchodem z domova. Moudří lidé tvrdí, že někdy je potřeba umět časem plýtvat, abychom nějaký získali… 

 

Vaším pohledem

Řekněte nám, co si myslíte